253 kez görüntülenmiştir.

Millet Bahçesine 417 değil en az 2000 bin araçlık otopark yapılması isteğinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından reddedilmesini değerlendiren Ordu Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ORDUSİAD) Başkanı Burhan Çakmak, doğru olanın proje dayatmak değil şehrin ihtiyaçlarına göre proje hazırlamak olduğunu söyledi.    

ORDU OTOPARKI İLK SIRADA GÖRÜR 

Ordu Olay’a açıklama yapan ORDUSİAD Başkanı Çakmak, “Ordu Millet Bahçesine yapılacak otoparkı ilk sırda görür. Çünkü burada sorun var. Ağaç dikeceğiz diye otopark yapmazsanız Ordu’nun sorununu çözüme kavuşturmamış olursunuz. Burada Orduya ve Ordululara hizmet etmek amaçlanıyorsa ki zaten başka bir amaç olmamalı, olmadığı da ifade ediliyor o zaman otopark sorunu görmezden gelinmemeli ve ötelenmemeli.” diye konuştu.                

DAYATMA PROJE DOĞRU BİR YAKLAŞIM DEĞİL

Eski stat alanına en az 2 bin araçlık otopark yapılması için STK’ların birleştiğini ortak bir talepte bulunduğunu dile getiren Çakmak, “Bu şehrin insanları bu şehrin ve onun geleceği için bir istekte bulundular. Bu hem haklı hem yerinde bir talep. Bu talebin dikkate alınması gerekirdi. Hala da gerekiyor. Şehirlerin gerçeği ve ihtiyaçları dikkate alınmadan proje dayatmak doğru bir adım ve doğru bir yönetim yaklaşımı olmaz. Bu kabul edilebilir de değildir.” şeklinde konuştu.               

ORDU SİYASETİ BU TALEBİ TAKİP ETMELİ 

Ordu Büyükşehir Belediyesinin, Ordu siyasetinin bu haklı talebi yakından takip etmesi gerektiğini aktaran Çakmak, “Bir tarihi fırsat önümüze düştü, elimize geçti. Biz de bildirdik, uyarılarımızı yaptık. Burada en büyük ihtiyaç otopark. Bunu da değerlendirmemiz gerekir. Yoksa tarih bizi şehrin bugünün ve yarını kurtaracak tarihi fırsatı değerlendiremeyip heba edenler olarak yazacak. Dahası bu şehre yazık olacak hem de çok yazık…” dedi.  

Haber kaynağı: Ordu Olay Gazetesi